Özel Eğitim ve Rehabilitasyona ihtiyacı olan bireylere camia olarak, hizmet etmenin kutsal bir görev olduğuna inanıyor ve hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz.

AMACIMIZ; Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin, zihinsel, duyusal, sosyal ve akademik becerilerini ilgileri, ihtiyaçları, yetenek ve yeterlilikleri doğrultusunda geliştirerek, onlara bağımsız yaşamayı öğretmek ve hayata hazırlamaktır.

VİZYONUMUZ; Sevgi, saygı ve hoşgörü ortamında çağın yeniliklerini takip ederek verimli çalışmalarımızla örnek ve güvenilir bir kurum olmaktır.

MİSYONUMUZ; Deneyimli ve alanında uzman kadromuzla, Özel eğitim ve Rehabilitasyon hizmetine ihtiyacı olan bireylere kaliteli hizmet sunmaktır.

Mavi Denizim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2006 yılından beri deneyimli ve alanında uzman kadrosu, geniş eğitim-öğretim materyalleri ile “Özel Eğitim ve Rehabilitasyon” alanında hizmet vermektedir.

Ankara-Pursaklar ilçesinde bulunan Yeni Mavi Denizim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Fatih Mahallesi Emek caddesi No:1 adresinde müstaki hizmet binasında hizmet vermektedir.

Eğitim hizmeti, Rehberlik Araştırma Merkezinden rapor alanlar için ücretsizdir. Ücret Milli Eğitim Bakanlığı’nca karşılanmaktadır.

Hastane başvurularında ve Rehberlik Araştırma Merkezi ile ilgili işlemlerin her aşamasında velilerimize yardımcı olunmaktadır.

Velilerimiz, verilen eğitimi, kamera sistemiyle canlı olarak TV’den izleyebilmektedir.

Kurumumuzda, okul öğrencilerinin akademik başarılarını arttırmaya yönelik destek eğitim programları uygulanmaktadır.

Velilerimize ihtiyaç duydukları her alanda aile eğitimi verilmektedir.

Eğitim verilen sınıflar, bireysel ve grup eğitim odaları şeklinde dizayn edilmiştir.

Öğrencilerimize, bilimsel veriler ve eğitimdeki yeni gelişmeler doğrultusunda eğitim verilmektedir.

Eğer, çocuğunuz okulunda ve günlük yaşamda öğrenme güçlükleri çekiyorsa, uyum sorunları yaşıyorsa, davranış bozuklukları gösteriyorsa, dikkat dağınıklığı ve hiper aktivitesi, konuşma ve zihinsel sorunları var is, yaşı ne olursa olsun, hiç çekinmeden merkezimize başvurabilirsiniz. Çocuğunuzun performans değerlendirmesini, ücretsiz olarak yaptırabilir, çocuğunuzun eğitsel ve gelişim durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.Fatih Mahallesi Emek caddesi no:1 adresinde müstakil hizmet binasında hizmet vermektedir.